Flatsome v2.7 - en to ru-RU translation catalogue (105 entries)

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ru-RU: Страница не найдена

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
ru-RU: К сожалению ни чего найдено не было. Может быть, попробовать одну из ссылок ниже, или поиск?

en: Category Archives: %s
ru-RU: Категория архива: %s

en: Tag Archives: %s
ru-RU: Метка архива: %s

en: Author Archives: %s
ru-RU: Автор: %s

en: Daily Archives: %s
ru-RU: Архив за неделю: %s

en: Monthly Archives: %s
ru-RU: Архив за месяц: %s

en: Yearly Archives: %s
ru-RU: Архив за год: %s

en: Asides
ru-RU: Отступления

en: Images
ru-RU: Изображения

en: Videos
ru-RU: Видео

en: Quotes
ru-RU: Цитаты

en: Links
ru-RU: Ссылки

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ru-RU[0]: Одна мысль о &ldquo;%2$s&rdquo;
ru-RU[1]: %1$s мысли о &ldquo;%2$s&rdquo;
ru-RU[2]: %1$s мыслей о &ldquo;%2$s&rdquo;

en: &larr; Older Comments
ru-RU: &larr; Прошлые коментарии

en: Newer Comments &rarr;
ru-RU: Новые коментарии &rarr;

en: Comment navigation
ru-RU: Навигация по коментариям

en: Comments are closed.
ru-RU: Комментарии закрыты

en: Pages:
ru-RU: Страницы:

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s.
ru-RU: Эта запись была размещена в %1$s с меткой %2$s.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ru-RU: Эта запись была размещена в %1$s. Добавить в закладки <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">постоянная ссылка</a>.

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ru-RU: Далее <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Posted in %1$s
ru-RU: Опубликовано в %1$s

en: Tagged %1$s
ru-RU: Метки %1$s

en: Leave a comment
ru-RU: Оставить комментарий

en: <strong>1</strong> Comment
ru-RU: <strong>1</strong> коментарий

en: <strong>%</strong> Comments
ru-RU: <strong>%s</strong> коментариев

en: Main Menu
ru-RU: Главное меню

en: Footer Menu
ru-RU: Меню в футере

en: Top bar Menu
ru-RU: Меню верхней панели

en: My Account Menu
ru-RU: Меню "Мой аккаунт"

en: Sidebar
ru-RU: Боковая панель.

en: Shop Sidebar
ru-RU: Боковая панель магазина

en: Product Sidebar
ru-RU: Боковая панель товаров

en: Footer 1 (4 column)
ru-RU: Футер 1 (4 колонки)

en: Footer 2 (4 column)
ru-RU: Футер 2 (4 колонки)

en: Flatsome Theme Options
ru-RU: Настройка темы Flatsome

en: Published <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
ru-RU: Опублековано <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time></span> в <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a>, <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>

en: Edit
ru-RU:  Изменить

en: <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">Post a comment</a> or leave a trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">Trackback URL</a>.
ru-RU: <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">Коментировать</a> или оставить <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">обратную ссылку</a>.

en: Comments are closed, but you can leave a trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">Trackback URL</a>.
ru-RU: Комментарии закрыты. но вы можете оставить : <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">.обратную ссылку</a>

en: Trackbacks are closed, but you can <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">post a comment</a>.
ru-RU: Обратные ссылки закрыты, но вы можете <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">оставить коментарий</a>.

en: Both comments and trackbacks are currently closed.
ru-RU: Комментарии и обратные ссылки отключены.

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
ru-RU: <span class="meta-nav">&larr;</span> Предидущее

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ru-RU: Далее <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: New
ru-RU: Новое

en: Home
ru-RU: Главная

en: Hot
ru-RU: Горячее предложение

en: Sale
ru-RU: Распродажа

en: Popular
ru-RU: Самые популярные

en: Page %s
ru-RU: Страница %s

en: Top Content
ru-RU: Содержимое верхней части

en: Enter a value for this field. Shortcodes are allowed. This will be displayed at top of the category.
ru-RU: Введите значение для этого поля. Шорткоды допускается. Это будет отображаться в верхней части категории.

en: Title
ru-RU: Наименование

en: Shortcode
ru-RU: Шорткод

en: Date
ru-RU: Дата

en: Share on Facebook
ru-RU: Опубликовать на Фэйсбуке

en: Share on Twitter
ru-RU: Опубликовать на Твиттере

en: Email to a Friend
ru-RU: Отправить друзьям на e-mail

en: Pin on Pinterest
ru-RU: Опубликовать на Pinterest

en: Share on Google+
ru-RU: Опубликовать на Google+

en: Share on Tumblr
ru-RU: Опубликовать на Tumblr

en: Follow on Facebook
ru-RU: Мы на Фэйсбуке

en: Follow on YouTube
ru-RU: Мы на YouTube

en: Follow on Twitter
ru-RU: Мы на Твиттер

en: Follow on SnapChat
ru-RU: Мы на SnapChat

en: Send us an email
ru-RU: Отправить на e-mail

en: Follow on Pinterest
ru-RU: Мы на Pinterest

en: Follow on Google+
ru-RU: Мы на Google+

en: Follow on Instagram
ru-RU: Мы на Инстаграме

en: Subscribe to RSS
ru-RU: Подписаться на RSS

en: Flickr
ru-RU: Фликер

en: <span class="icon-angle-left"></span> Older posts
ru-RU: <span class="icon-angle-left"></span> Старые статьи

en: Newer posts <span class="icon-angle-right"></span>
ru-RU: Новые статьи <span class="icon-angle-right"></span>

en: Pingback:
ru-RU: Пингбэк:

en: %s <span class="says">says:</span>
ru-RU: %s <span class="says">сказал:</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
ru-RU: Ваш комментарий ожидает одобрения

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
ru-RU: %1$s / %2$s

[ctx: post date]
en: Posted on %s
ru-RU: Опубликовано в %s

[ctx: post author]
en: by %s
ru-RU: от %s

en: View all posts by %s
ru-RU: Просмотреть все статьи %s

en: Previous Post
ru-RU: Назад

en: Next Post
ru-RU: Вперёд

en: Search Results for: %s
ru-RU: Результат поиска для: %s

en: Search
ru-RU: Поиск

en: Recent Posts
ru-RU: Последние публикации

en: Number of posts to show:
ru-RU: Количество публикаций для показа

en: Add upsell products to product page
ru-RU: Добавить похожие продукты на страницу товара

en: Complete the look
ru-RU: Полный вид

en: Nothing Found
ru-RU: К сожалению ни чего найдено не было.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ru-RU: Готовы написать свою первую статью? <a href="%1$s">Начнем!</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ru-RU: Жаль, но ничего не соответствуют критериям поиска. Пожалуйста, попробуйте снова, изменив ключевые слова.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ru-RU: Кажется, мы можем&rsquo;t найти то, что вы&rsquo;re хотите увидеть. Возможно, поиск может помочь.

en: Shopping Cart
ru-RU: Карзина

en: Checkout details
ru-RU: Информация о заказе

en: Order Complete
ru-RU: Завершение заказа

en: Login / Register with <strong>Facebook</strong>
ru-RU: Войти/зарегистрироваться через <strong>Facebook</strong>

en: Login with <strong>Facebook</strong>
ru-RU: Авторизоваться через <strong>Facebook</strong>.

en: Login with <strong>Google</strong>
ru-RU: Авторизоваться через <strong>Google</strong>.

en: Quick View
ru-RU: Быстрый просмотр

en: Zoom
ru-RU: Зум.

en: Pages and posts found
ru-RU: Найдены статьи и страницы

en: All
ru-RU: Все

en: No matches found
ru-RU: Соответствий не найдено

en: Video
ru-RU: видео
